Nasze życie we wsi Dusznica na pograniczu polsko-litewskim Our life in the village of Dusznica on the Polish-Lithuanian borderland
web stats stat24
Blog > Komentarze do wpisu

Znalezisko

Niesamowite! Przyjechali do nas znajomi, Feko i Olga z Warszawy, z małym Tytusem (6 miesięcy właśnie skończył). Feko jest potomkiem, jak się okazuje, korsykańskiego generała Roupperta (tak ma na nazwisko), którego rzuciło w polskie strony w czasie wojen napoleońskich... Jak mówi Olga, Feko ma nosa do różnych spraw i dużo widzi. I rzeczywiście.
Kiedy poszliśmy dzisiaj wieczorem na spacer na pola, Feko w pewnym momencie schylił się i coś podniósł. Myślałem, że był to kolejny kawałek ceramiki, jakich wiele już tu znaleźliśmy. Jednak rzeczywistość przeszła moje najśmielsze oczekiwania.Jest to, jak widać, trojak (triplex) Stanisława Augusta, rok 1790!

Wyjaśniło mi to zresztą w pewnym sensie sytuację sprzed paru tygodni, kiedy to pojechaliśmy do Muzeum Ziemi Sejneńskiej w Sejnach pytać, czy nie mają jakichś materiałów o naszym miejscu. Pan dyrektor, człowiek młody, wił się jakoś dziwnie i niewiele mówił. Potem znalazłem w internecie wzmiankę, że numizmatyczna kolekcja Muzeum składa się ze znalezisk z Sejn i... Dusznicy. Jednak dopiero teraz dotarło do mnie znaczenie tego faktu. Jutro jedziemy oglądać kolekcję i zdamy relację zaraz po powrocie!
czwartek, 03 sierpnia 2006, marslaur

Polecane wpisy

Komentarze
Gość: anka, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2006/08/04 14:16:38
cudny! gratulacje!